Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14 є комунальною власністю територіальної громади м.Миколаєва в особі Миколаївської міської ради. Управління закладом та його фінансування здійснюється управлінням освіти. Будівля школи введена в експлуатацію в 1967 році. Приміщення закладу типове. Проектна потужність 964 учня. Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 19748 м2 .

Заклад розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Свободна (Вільна), 38, Стан будівель задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. В 2020-2021 н.р. в закладі відкрито 20 класів, в яких навчається 577 учнів. Середня наповнюваність класів по школі складає 28,9 учнів.

Для реалізації навчально-виховного процесу в школі наявні 27 навчальних кабінетів, загальна площа навчальних приміщень 2540 м2, 2 спортивні зали площею 280 м2 та 64 м2, актова зала 266,4 м2, їдальня на 120 посадочних місць, майстерня з трудового навчання, 3 спортивних майданчики (футбольне поле - 1431 м2, баскетбольний майданчик - 364 м2, тренажерний майданчик - 300 м2).

В закладі наявні кабінети:

· 2 української мови та літератури;

· 1 зарубіжної літератури;

· 2 математики;

· 4 іноземної мови;

· 1 історії;

· 1 географії, біології;

· 1 фізики;

· 1 хімії;

· 2 інформатики;

· 1 музичного мистецтва;

· 1 образотворчого мистецтва

· 1 предмету «Захисту України»

· 8 початкової школи

· 1 трудового навчання

Навчальний заклад має кабінет психолога та соціального педагога, педагога-організатора, медичний кабінет, кабінет директора, кабінет секретаря, кабінети заступників директора, бібліотека з читальною залою, музейна кімната, навчальні лабораторії: фізики, хімії, біології, фізичної культури; приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках фізичної культури.

Кожен навчальний кабінет укомплектовано партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника; шафами для зберігання наочних та дидактичних матеріалів у кожному навчальному кабінеті, навчальній лабораторії; класними дошками.

В кабінетах інформатики встановлено 18 навчальних комп’ютерів, всі вони підключені до мережі Internet.

Працюють 3 точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Всього в закладі 53 комп’ютера і ноутбука, проекторів - 7, принтерів - 7, ламінаторів - 1, телевізорів – 16.

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «Дикий сад» зі швидкістю 100 Кбіт/с.

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з управлінням освіти, науково-методичним центром, централізованою бухгалтерією управління освіти, державними установами та іншими загальноосвітніми закладами, тощо.

Електронна адреса закладу: 14_school@ukr.net

Сайт закладу: http://school14.edukit.mk.ua

Працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімнати видачі та зберігання літератури. В читальній залі є 1 персональний комп’ютер, що підключений до мережі Інтернет, телевізор.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2020 року нараховує 16304 примірника, з них підручників 9964 примірника, художньої літератури -6597, методичної літератури-275. Забезпеченість підручниками становить: 1-3 класи – 100%, 4 класи -93%, 5-6 класи – 100%, 7 класи- 95%, 8 класи- 80%, 9 класи – 100%, 10 клас -90%, 11 клас -100%.

З 2019 року в закладі здійснюється реконструкція з термосанацією будівлі в рамках програми «Теплий дім» (роботу виконує ТОВ«ГОЛДЕН-БУД»). Завершення робіт передбачено у грудні 2021 року.